Grupa Biedronki

Grupa II "Biedronki" liczy 25 dzieci, z przewagą chłopców. Dzieci wchodzą w wiek "ruchliwości", ciekawości, zadawania pytań, wymagają poświęcenia im sporej uwagi, bardzo zabiegają o uwagę dorosłych. Chętnie biorą udział w zajęciach dydaktycznych, są aktywne podczas zajęć, potrafią wypowiadać na dany temat określony programem przedszkolnym.
"Biedronki" - są dość samodzielne, świetnie radzą sobie w czynnościach samoobsługowych, porządkowych, potrafią po sobie posprzątać. Jednak nadal słabo przebiega proces integracji grupy, rywalizują między sobą , wymagają poświęcenia czasu na przypominanie "Kodeksu naszej grupy" podczas codziennych zajęć i zabaw. W grupie wprowadzono dyżury, które motywują do własnej pracy i pracy na rzecz innych.

W grupie realizowane są ogólnopolskie programy: "Cała Polska czyta dzieciom", "Akademia Aquafresh", "Mamo, tato wolę wodę", "Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz elementy programów własnych nauczycieli.

19 grudnia 2016 20:19 | Aktualności

Spotkanie z Mikołajem

W naszym przedszkolu Mikołaj zawitał, jak co roku - 6 grudnia. Dzieci niecierpliwie na ten dzień czekały. Rodzice z każdej grupy przygotowali dla swoich pociech miłe niespodzianki. Były to gry, układanki i zabawki. Dzieci obiecały wielką poprawę w swoim zachowaniu, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Spotkanie z Mikołajem to wielki dzień w przedszkolu, dzieci bardzo go przeżywają, oczekiwanie na prezent rodzi ogromne emocje.

Spotkanie z Mikołajem