Grupa Biedronki

Grupa II "Biedronki" liczy 25 dzieci, z przewagą chłopców. Dzieci wchodzą w wiek "ruchliwości", ciekawości, zadawania pytań, wymagają poświęcenia im sporej uwagi, bardzo zabiegają o uwagę dorosłych. Chętnie biorą udział w zajęciach dydaktycznych, są aktywne podczas zajęć, potrafią wypowiadać na dany temat określony programem przedszkolnym.
"Biedronki" - są dość samodzielne, świetnie radzą sobie w czynnościach samoobsługowych, porządkowych, potrafią po sobie posprzątać. Jednak nadal słabo przebiega proces integracji grupy, rywalizują między sobą , wymagają poświęcenia czasu na przypominanie "Kodeksu naszej grupy" podczas codziennych zajęć i zabaw. W grupie wprowadzono dyżury, które motywują do własnej pracy i pracy na rzecz innych.

W grupie realizowane są ogólnopolskie programy: "Cała Polska czyta dzieciom", "Akademia Aquafresh", "Mamo, tato wolę wodę", "Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz elementy programów własnych nauczycieli.

29 listopada 2016 13:25 | Aktualności

Dzień teatralny

W dniu 25 listopada, czyli w piątek, w naszym przedszkolu odbyły się prezentacje teatralne dzieci ze wszystkich grup. Dzieci przedstawiły krótkie wiersze próbując swoich możliwości aktorskich. Ważną rolę pełniły słowa, gesty, ruch i oczywiście kostiumy teatralne. Występy były pełne emocji, dzieci pokazały swoje uzdolnienia, a niektórych niestety dotknęła trema. Na przyszły raz będzie jeszcze lepiej, to dopiero początek!

Dzień teatralny