Grupa Biedronki

Grupa II "Biedronki" liczy 25 dzieci, z przewagą chłopców. Dzieci wchodzą w wiek "ruchliwości", ciekawości, zadawania pytań, wymagają poświęcenia im sporej uwagi, bardzo zabiegają o uwagę dorosłych. Chętnie biorą udział w zajęciach dydaktycznych, są aktywne podczas zajęć, potrafią wypowiadać na dany temat określony programem przedszkolnym.
"Biedronki" - są dość samodzielne, świetnie radzą sobie w czynnościach samoobsługowych, porządkowych, potrafią po sobie posprzątać. Jednak nadal słabo przebiega proces integracji grupy, rywalizują między sobą , wymagają poświęcenia czasu na przypominanie "Kodeksu naszej grupy" podczas codziennych zajęć i zabaw. W grupie wprowadzono dyżury, które motywują do własnej pracy i pracy na rzecz innych.

W grupie realizowane są ogólnopolskie programy: "Cała Polska czyta dzieciom", "Akademia Aquafresh", "Mamo, tato wolę wodę", "Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz elementy programów własnych nauczycieli.

28 listopada 2016 15:53 | Aktualności

Kino sferyczne

W dniu 22 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu odbył się seans dla dzieci - pokaz kina sferycznego. Dzieci z grup przedszkolnych obejrzały film "ZULA patrole" oraz "Kaluokahina - zaczarowana rafa" wyświetlony w technologii 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Mobilne kino sferyczne dostarczyło dzieciom (widzom) wrażeń wcześniej osiągalnych tylko w stacjonarnych kinach. Wszystko dzięki systemowi mobilnemu prezentującemu film w formacie 360 stopni. To pierwszy na świecie cyfrowy, kulisty system projekcyjny. Dzieci były zachwycone obejrzanymi filmami i niechętnie opuszczały czarodziejska kopułę.

Kino steryczne w przedszkolu