Grupa Biedronki

Grupa II "Biedronki" liczy 25 dzieci, z przewagą chłopców. Dzieci wchodzą w wiek "ruchliwości", ciekawości, zadawania pytań, wymagają poświęcenia im sporej uwagi, bardzo zabiegają o uwagę dorosłych. Chętnie biorą udział w zajęciach dydaktycznych, są aktywne podczas zajęć, potrafią wypowiadać na dany temat określony programem przedszkolnym.
"Biedronki" - są dość samodzielne, świetnie radzą sobie w czynnościach samoobsługowych, porządkowych, potrafią po sobie posprzątać. Jednak nadal słabo przebiega proces integracji grupy, rywalizują między sobą , wymagają poświęcenia czasu na przypominanie "Kodeksu naszej grupy" podczas codziennych zajęć i zabaw. W grupie wprowadzono dyżury, które motywują do własnej pracy i pracy na rzecz innych.

W grupie realizowane są ogólnopolskie programy: "Cała Polska czyta dzieciom", "Akademia Aquafresh", "Mamo, tato wolę wodę", "Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz elementy programów własnych nauczycieli.

29 kwietnia 2016 09:29 | Aktualności

Rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu recytatorskiego - "Dobre maniery na codzień".

Dnia 26 kwietnia 2016 roku odbył się pierwszy konkurs, w którym wystąpiły dzieci ze swoimi rodzicami. Tematem konkursu były 'Dobre maniery na codzień". Do konkursu zgłosiło się 12 rodziców ze swoimi pociechami. Celem tego wydzrzenia było rozbudzanie u dzieci zainteresowania poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, a także kształcenie u dzieci prawidłowych zachowań społecznych. Dzieci mogły również zaprezentować własne umiejętności na forum przedszkola. Zależało nam na głębszej integracji rodziców z przedszkolem oraz zaangazowanie ich do spędzania czasu z własnym dzieckiem. Grupę I reprezentowało troje uczestników, II -pięcioro, grupę III i IV - dwoje. Za przygotowanie konkursu odpowiedzialna była nauczycielka Joanna Żelisko, która opracowała scenariusz uroczystości. Dzieci mogły także zabawić się przy piosenkach Urszuli Pakuły - "Dzień dobry - witamy" i "Rozruszanka'. W rozstrzygnięciu konkursu - wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia i nagrody, którą były oprócz dyplomu: książeczka "Uczę się dobrych manier", teczka na materiały piśmiennicze, długopis, piłeczka i kubeczek. Mamy nadzieję,że uczestnicy byli zadowoleni, a inni zmotywują się do podobnych konkursów, które będą się odbywały w naszym przedszkolu i innych placówkach. Oczywiście dzieci nie zapomną o dobrych manierach!

Dobre maniery na co dzień - rozstrzygnięcie konkursu