Grupa Krasnale

Jesteśmy najmłodszą grupą w naszym przedszkolu. Mamy dopiero po trzy lata. Nazywamy się „Krasnale”. Nasza grupa liczy 25 dzieci. Znamy już swoje imiona, lubimy się wspólnie bawić. Pierwszym zadaniem jakie mieliśmy wykonać było opanowanie płaczu i tęsknoty za naszymi kochanymi rodzicami. Okres adaptacyjny wszyscy przeszliśmy wzorowo. Dzisiaj z radością i uśmiechem przychodzimy do naszego przedszkola.
Uczymy się dbać o porządek wokół siebie. Wiemy już, że każda zabawka ma swoje miejsce i musi tam wrócić.
Uczymy się dzielić zabawkami, wiemy w jaki sposób poprosić kolegę, koleżankę o zabawkę, jak podziękować za nią. Uczymy się opanowania umiejętności skupiania uwagi przez dłuższy czas, oraz aktywniejsze włączanie się w zajęcia i zabawy zorganizowane.
Zwracamy uwagę na to by być samodzielnym podczas rozbierania i ubierania się, spożywania posiłku, oraz załatwianiu spraw fizjologicznych. Chętnie uczymy się wierszy, piosenek, zabaw ruchowych, zabaw tanecznych.

Pracujemy na programie „Hop do góry” wydawnictwa PWN. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.
W naszym oddziale są prowadzone dwa dodatkowe zajęcia:
- rytmika, trwająca 30 minut (piątek)
- gimnastyka,trwająca 30min ( wtorek).
- j. angielski, trwający 2x15 minut (poniedziałek, wtorek)

Wychowawcy:

Moja grupa

Spotkanie z muzykami

W dzisiejszym dniu dzieci z grupy Krasnali i Jagódek spotkały się z muzykami Orkiestry Wojskowej w Radomiu. Spotaknie z naszymi najbliższymi sąsiadami było bardzo atrakcyjne. Wielu z Panów to tatusiowie, którzy codziennie przychodzą do przedszkola ze swoimi pociechami. Muzycy opowiedzieli dzieciom jak nazywaja się poszczególne instrumenty, jak są zbudowane i jakie dzwięki można na naich zagrać. Orkiestra zagrała szereg utworów znanych naszym dzieciom z repertuaru rozrywkowego, klasycznego i dziecięcego. Dzieci gromkimi oklaskami podziękowały miłym gościom. To było niezapomniane spotkanie. Jestemy bardzo wdzięczni za atrakcyjne spotkanie i zapraszamy ponownie. Na szczęscie, bardzo często kiedy otwieramy okna na naszych salach lub jesteśmy w ogrodzie przedszkolnym mamy szczęscie posłuchać jak orkiestra pięknie gra.

Ilość zdjęć: 11