Grupa Krasnale

Jesteśmy najmłodszą grupą w naszym przedszkolu. Mamy dopiero po trzy lata. Nazywamy się „Krasnale”. Nasza grupa liczy 25 dzieci. Znamy już swoje imiona, lubimy się wspólnie bawić. Pierwszym zadaniem jakie mieliśmy wykonać było opanowanie płaczu i tęsknoty za naszymi kochanymi rodzicami. Okres adaptacyjny wszyscy przeszliśmy wzorowo. Dzisiaj z radością i uśmiechem przychodzimy do naszego przedszkola.
Uczymy się dbać o porządek wokół siebie. Wiemy już, że każda zabawka ma swoje miejsce i musi tam wrócić.
Uczymy się dzielić zabawkami, wiemy w jaki sposób poprosić kolegę, koleżankę o zabawkę, jak podziękować za nią. Uczymy się opanowania umiejętności skupiania uwagi przez dłuższy czas, oraz aktywniejsze włączanie się w zajęcia i zabawy zorganizowane.
Zwracamy uwagę na to by być samodzielnym podczas rozbierania i ubierania się, spożywania posiłku, oraz załatwianiu spraw fizjologicznych. Chętnie uczymy się wierszy, piosenek, zabaw ruchowych, zabaw tanecznych.

Pracujemy na programie „Hop do góry” wydawnictwa PWN. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.
W naszym oddziale są prowadzone dwa dodatkowe zajęcia:
- rytmika, trwająca 30 minut (piątek)
- gimnastyka,trwająca 30min ( wtorek).
- j. angielski, trwający 2x15 minut (poniedziałek, wtorek)

02 grudnia 2016 13:17 | Aktualności

Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 23.11.2016 r. dzieci z oddziału I, Krasnale w obecności Rodziców i Pani Dyrektor, zdały egzamin na przedszkolaka. Zaprezentowały swoje umiejętności: recytatorskie, wokalne i taneczne. Złożyły uroczyste przyrzeczenie i otrzymały pamiątkowe, krasnalowe czapeczki i odznaki. Na zakończenie wszyscy udaliśmy się na słodki poczęstunek przy odświętnie udekorowanym stole.

Pasowanie na przedszkolaka