Grupa Krasnale

Jesteśmy najmłodszą grupą w naszym przedszkolu. Mamy dopiero po trzy lata. Nazywamy się „Krasnale”. Nasza grupa liczy 25 dzieci. Znamy już swoje imiona, lubimy się wspólnie bawić. Pierwszym zadaniem jakie mieliśmy wykonać było opanowanie płaczu i tęsknoty za naszymi kochanymi rodzicami. Okres adaptacyjny wszyscy przeszliśmy wzorowo. Dzisiaj z radością i uśmiechem przychodzimy do naszego przedszkola.
Uczymy się dbać o porządek wokół siebie. Wiemy już, że każda zabawka ma swoje miejsce i musi tam wrócić.
Uczymy się dzielić zabawkami, wiemy w jaki sposób poprosić kolegę, koleżankę o zabawkę, jak podziękować za nią. Uczymy się opanowania umiejętności skupiania uwagi przez dłuższy czas, oraz aktywniejsze włączanie się w zajęcia i zabawy zorganizowane.
Zwracamy uwagę na to by być samodzielnym podczas rozbierania i ubierania się, spożywania posiłku, oraz załatwianiu spraw fizjologicznych. Chętnie uczymy się wierszy, piosenek, zabaw ruchowych, zabaw tanecznych.

Pracujemy na programie „Hop do góry” wydawnictwa PWN. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.
W naszym oddziale są prowadzone dwa dodatkowe zajęcia:
- rytmika, trwająca 30 minut (piątek)
- gimnastyka,trwająca 30min ( wtorek).
- j. angielski, trwający 2x15 minut (poniedziałek, wtorek)

29 kwietnia 2016 09:29 | Aktualności

Rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu recytatorskiego - "Dobre maniery na codzień".

Dnia 26 kwietnia 2016 roku odbył się pierwszy konkurs, w którym wystąpiły dzieci ze swoimi rodzicami. Tematem konkursu były 'Dobre maniery na codzień". Do konkursu zgłosiło się 12 rodziców ze swoimi pociechami. Celem tego wydzrzenia było rozbudzanie u dzieci zainteresowania poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, a także kształcenie u dzieci prawidłowych zachowań społecznych. Dzieci mogły również zaprezentować własne umiejętności na forum przedszkola. Zależało nam na głębszej integracji rodziców z przedszkolem oraz zaangazowanie ich do spędzania czasu z własnym dzieckiem. Grupę I reprezentowało troje uczestników, II -pięcioro, grupę III i IV - dwoje. Za przygotowanie konkursu odpowiedzialna była nauczycielka Joanna Żelisko, która opracowała scenariusz uroczystości. Dzieci mogły także zabawić się przy piosenkach Urszuli Pakuły - "Dzień dobry - witamy" i "Rozruszanka'. W rozstrzygnięciu konkursu - wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia i nagrody, którą były oprócz dyplomu: książeczka "Uczę się dobrych manier", teczka na materiały piśmiennicze, długopis, piłeczka i kubeczek. Mamy nadzieję,że uczestnicy byli zadowoleni, a inni zmotywują się do podobnych konkursów, które będą się odbywały w naszym przedszkolu i innych placówkach. Oczywiście dzieci nie zapomną o dobrych manierach!

Dobre maniery na co dzień - rozstrzygnięcie konkursu